השעה כעת היא 06:55      27.6.2019
עמוד ראשי > פרוייקטים > פרויקט השיפוץ של אלעד
פרויקט השיפוץ של אלעד
אלעד מרון
מאדום לירוק.
 
  
ה PX200E  משנת 1988 ברשותי כבר מעל 13 שנים, רכשתי אותה עם גיוסי לצה"ל. במקור היה צבעה אפור, אחר כך צהוב בהמשך אדום וכעת צבעה ירוק.

זה לא שמצבה היה גרוע כל כך, אבל הרגשתי שאני חייב לה. למרות שכמו יין היא רק הלכה והשתבחה עם השנים, לא יכולתי להשאיר אותה סמוקה ואדומה יותר.

הזרז לתחילת השיפוץ היה אותו טיול לירושלים, כאשר נכנסנו כולנו למחסה בשל הגשם העז שהחל לרדת, לא הבחנתי בגדר מימני והנה התוצאה העגומה בכנף הסירה:

 

 

התחלתי לחפש צביעות מקוריות ומיוחדות לווספה, בעיון במגאזין Scootering נוכחתי לדעת כי השימוש באייר בראש (Air Brush)על מנת לצייר ציורים על הווספה נפוץ מאד.  

האייר בראש הוא מכשיר אשר מתיז צבע באמצעות לחץ אויר ואיתו ניתן לצייר. התחלתי לחפש מישהו בארץ שמתעסק עם זה ויסכים לבצע את העבודה, חיפשתי ארוכות ,עד אשר נתקלתי באתרו של אמן האייר בראש אפי רובין. http://www.a-airbrush.com/ ,אפי, סטודנט לעיצוב , היה מוכן לקחת על עצמו את הפרויקט בחפץ לב.

החלטתי ללכת על זה ולעשות משהו ייחודי. התחלתי במלאכת הפרוק, כאשר בכל שלב ושלב נגלו לעני מחזות קורוזיה מזעזעים. מתחת למעטה האדום המטעה הסתתרו להם ריקבונות. הרצפה,הייתה אחוזת חלודה.

כך זה נראה לפני השיוף:

 

וכך אחרי:

 לא הייתה ברירה ואפי נאלץ לשייף את כל הצבע עד היסוד. אז גם הבנתי שהשטיח מפלסטיק הוא שורש הרע. השטיח אוגר תחתיו רטיבות אשר ממנה נגרמת החלודה.

 כל הצבע מהווספה הוסר ושוייף עד היסוד.

הבנתי שאת רוב החלקים אני לא יכול להחזיר והתחלתי במלאכת החיפוש אחר חלקים. יש לציין כי מראשית השיפוץ לא נצמדתי למקור, חיפשת חלקים מעניינים ומיוחדים כמו האגזוז,סמלים וניקלים.

גם בסיס הסירה נתגלה כחלוד ואותו שלחנו לניקוי חול.

לאחר שלב הסרת הצבע והשיוף, הגיע שלב הכנת החלקים לצבע, פחחות וחומר בסיס.

גם הסירה עברה שיפוץ מקיף, שיוף הפיברגלס, תיקונים והדבקות.

את הכיסא ייצרתי מחדש וריפדתי אצל "ששון הרפד" מתל אביב.

שלב ההחלטה על הדוגמה שתצויר היה מייגע ומתיש. מתוך חיפוש ברשת עולים אלפי ציורים ודוגמאות מדהימות של עבודות אייר בראש. ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אפי עזר המון, ובסבלנות אין קץ נתן לי דוגמאות שונות ורעיונות שונים ומשונים.החל מציור של קוף דרך דיוקן של קריימר מ "סיינפלד" ועד לצביעת הווספה והסירה כמו מטוס פרופלור ממלחמת העולם השנייה. הרעיון היה ליצור משהו מקורי שיגרום לאנשים להתבונן.

על כל מי שמעוניין להיכנס לעניין לדעת כי לאפשרויות המגוונות אין סוף.לבסוף, נבחרה דוגמה של דגל מרוצים, שחור – לבן המתנופף ברוח.

 

 

 

לאחר הצביעה בתנור, עברה הווספה לעבודת הציור הדקדקנית.

גם הסמלים צויירו..

בעוד מחשבותי נודדות ואני חושב על הדוגמאות האפשריות ומזמין חלקים , נקבע תאריך למפגש ה Vespa Mania. לא יכולתי להרשות לעצמי להגיע ללא ווספה לאירוע הגדול של השנה. מלאכת ההרכבה תפסה תאוצה ומצאתי את עצמי עובד עד השעות הקטנות של הלילה, תוך כדי שאני מאלץ את היו"ר לסייע לי במלאכה.

את מלאכת ההרכבה סיימתי בלילה שלפני המפגש שלנו כך שהספקתי להשיק אותה.

 והנה התוצאה הסופית:

וספה עם סירה 

וספה

 רוצים גם ?

טלפנו לאפי : 050-7378744

גלריית התמונות המלאה: