השעה כעת היא 16:52      23.7.2019
עמוד ראשי > חדשות > לטיול יצאנו
לטיול יצאנו
אורן ואלעד

 

טיול היקבים של מועדון הוספה

במהלך חצי השנה שחלפה מאז הוקם מועדון הווספות הישראלי נערכו מספר מפגשים והשקות, אך נקודת השיא ללא ספק הינה ארגון טיול ווספות מסודר כדוגמת טיולי הווספות הנערכים בעולם.

הציפייה לטיול מצד החברים הייתה עצומה ובכל הזדמנות שפגשנו ווספאי נשאלנו "מתי הטיול" ?  בחודשיים האחרונים החלטנו לעשות מעשה ולהזיז עניינים. לאט לאט הטיול החל לקרום עור וגידים. בכל הזדמנות, בין העבודה למשפחה נמצא הזמן לתכנן את הטיול, החל מתכנון המסלול, לוגיסטיקה בשיתוף שלומי מעופר אבניר, פגישה עם חיים גן מ"איש הענבים" ועד הדפסת צעיפים מיוחדים להלבשה על ה"לג שילד", אותם הכנו לאחר מדידות קפדניות על דגמי ווספה שונים.

בבוקרו של יום הטיול החל מהשעה 8:00 בבוקר רחבת פונדק אסא החלה להתמלא בשלל ווספות ובעליהן, החל מה GTS החדשות, ה  PX למיניהן ועד אחרונת הקשישות שבחבורה, וספה משנת 1955 שבבעלות אילן יוחנן.

כל ווספה שהגיעה לרחבה התקבלה בהלבשת צעיף המועדון ע"י היו"ר אורן רזניק. לאחר התארגנות שכללה קפה ועוגה, חתימה על טפסים וחלוקת צעיפי ווספות וחולצות, העביר נשיא המועדון, אלעד , תדריך קצר על רכיבה בטוחה ולאחריו עלינו על וספותנו  ויצאנו לדרך. השיירה שיצאה מהפונדק בהובלת חיים גן מ"איש הענבים" הייתה מגוונת וססגונית וכללה32  וספות, מתוכן 11 ווספות אספנות ולמברטה אחת. השיירה  לוותה ע"י שני רכבי חילוץ של עופר אבניר בראשותו של שלומי שחר.

 

מצומת בית דגן השיירה התקדמה לכיוון רמלה, מלווה בצפירות של רכבים ואופנועים שונים שעקפו אותנו ולא האמינו למראה עיניהם. בפאתי רמלה פנינו לכיוון רחובות בואכה צומת ביל"ו ובהמשך לצומת טל שחר, לא לפני עצירה קלה לתדלוק ורענון בתחנת הדלק. בצומת טל שחר פנינו ימינה לכיוון בית שמש ובהמשך לכיוון גבעת ישעיהו, אל היקב הראשון בסיורנו.

 יקב "הנס שטרנבך" (על שם אביו של גדי, מנהל המקום)  ממוקם במרומי גבעת ישעיהו, ושיירת הווספות הארוכה טיפסה בעצלתיים בכבישי המושב לעיניהם המשתאות של התושבים, עד לסוכת הגפנים של היקב הציורי הממוקם אל מול גבעות עדולם, תל עזקה ונחל חכליל. את פני החברים קיבל גדי בעל היקב ויינן בסוכת הגפנים, שם קיבלנו סקירה על ייחודיות היקב ותוצרתו – כ 8000 בקבוקים בשנה. בהמשך, קיבלנו הסבר מעניין מפי חיים גן על כללי טעימת היין, מבוא לעולם היין וכן מושגים וכלים בסיסיים להבנת הנושא. לאחר שהתנסינו בטעימת מספר יינות ו"סידרנו" מעט את הראש יצאנו לסיור והסברים מפי גדי בתוך היקב, כשלאחריו חובבי היין שבינינו רכשו יין.

 

 לאחר שהודינו לגדי על הביקור, עלינו על הווספות שהמתינו לנו והשיירה שמה פעמיה לכוון יקב שריגים האינטימי הממוקם בישוב שריגים-ליאון. שמו של הישוב שריגים הינו על שם שריגי הגפן, אחד מהגידולים הנפוצים באזור והשם ליאון נוסף לו לאחר תרומה של אמריקאי נדבן.

 יקב שריגים הינו יקב גראג' בבעלות משפחת הררי. משפחת הררי החלה בעשיית היין בתור תחביב אך נסחפה לתוך עולם היין וכך הוקם לו יקב הבוטיק שמייצר יין אדום מהזנים קברנה סוביניון, קברנה פרנק, קברנה סוביניון ופטיט וורדו. בחצר היקב קיבלנו סקירה על הישוב האזור והיקב. במקום נערך לכבודנו פיקניק גבינות משובח בתוספת יין משובח. לאחר מילות תודה מפי אלעד ושלומי החבורה התארגנה מחוץ ליקב לנסיעה הארוכה חזרה למרכז בקבוצות.

בסיכומו של יום נמדדו על הספידומטר של הווספות כ135 ק"מ. לרבים מהחברים הנסיעה הייתה אחת מהנסיעות הארוכות והראשונות  שביצעו אי פעם ובליבם קינן חשש כלשהו מפני בעיות אמינות שיכולות לצוץ. אבל ווספה היא ווספה ואמינותה אינה מוטלת בספק, וכך עבר לו הטיול בשלום.

תודה גדולה לעופר אבניר ולכל החברים שהשתתפו, להתראות במפגש הבא.

התמונות לכתבה זו באדיבות אייל ראם וסקוטרמן מ"פולגז"