השעה כעת היא 07:49      27.6.2019
עמוד ראשי > חדשות > בקטנוע לאילת/ציוני דרך בהיסטוריית הוספות בישראל
בקטנוע לאילת/ציוני דרך בהיסטוריית הוספות בישראל
מאיר בן דב, עיתון דבר 1957

הדרך לאילת היא קשה במידה שהיא יפה. אף שהדרך שופרה הרבה, עוד זקוק אתה לשש שעות נסיעה במכונית מהירה, כדי להגיע מבאר שבע לאילת. יותר ממחצית הדרך אינה סלולה: שלוש שעות של דרך קשה, משובשת ומלאה מהמורות, שיש בהן כדי להסתיר אדם בתוכן, ובעיקר עננים של אבק לבן, מסנוור ומחניק. אין זו דרך למסע תענוגות, אלא אם אתה נהנה באופן מיוחד מקשיים. רוב הנהגים הנוסעים בדרך מכירים אותה, כי הם נוסעים בה בקביעות כדי להשתכר למחייתם, והם בחורים חסונים, היודעים לעמוד בתלאותיה של דרך זו. גם כלי הרכב שלהם חסונים: ג'יפים, קומנדקרים, אוטו-קארים ומאק דיזלים בני 25 טון. הם יוצאים לדרך חמושים, ולשם בטחון יתר נוסעים הם בשיירות. רק מעט מכוניות פרטיות סיכנו את קפיציהן בדרך זו. כשאתה מגיע בריא ושלם לאילת בדרך היבשה, הרי שאתה רואה את עצמך כמי שעברה עליו הרפתקאה.

עידית היא נערה שקטה, קטנת קומה, כלל וכלל לא מן הטיפוס העלול לצאת למסע הרפתקני. היא עוסקת בציור כתחביב, ולצורך פרנסה היא עובדת כטכנאית היחידה בשירות הרדיו-טלפון של הדואר. שם היא עוסקת בהכוונת מכשירי טלפון לכל חלקי העולם...ולאילת. כמה מחבריה של עידית נשלחים לעיתים קרובות לאילת, כדי להפעיל את המשדרים שם, אולם כמה שלא ביקשה עידית כי ישלחו אותה אל העיר היושבת על שפת ים סוף, סרבו הממונים עליה להניח לה לנסוע, משום שהם סבורים, כי אילת היא מקום קשה מידי בשביל נערה.

       

אך עידית היא מסוג הבחורות, שאם היא מחליטה לעשות דבר-הריהי מבצעת אותו. יום אחד הצליחה לשכנע עיתונאי איש אילת, כי יסיע אותה בקטנוע, ועידית אף שכנעה את חבריה לעבודה, כי ימאלו את מקומה מספר ימים עד שתחזור מאילת. חבריה ניסו לדבר על ליבה שלא תסתכן בהרפתקאה אוילית זו- אך דברו אל הקיר: אי אפשר לשכנע את עידית שתחזור בה לאחר שהחליטה דבר. וכך, שעה קלה לפני עלות הדחר, ביום ו', בא מאיר לביתה של עידית, ארז שני בדים, קופסת צבעים, לוח צבעים, כן ותרמיל אוכל, קשר את כל אלה אל מזוודתו, והצמיד את המטען שהתרומם לגובה רב, אל גלגל החילופין שלו. (עוד שני בדים, גדולים מכדי שיקחו עמהם, כבר נשלחו בדרך האויר לפני כן). המיכל מולא דלק, פח רזרבי נקשר אל חזיתו של הקטנוע, וכך עברו ברחובותיה המתעוררים של תל אביב.

המשך יבוא...