השעה כעת היא 17:09      23.7.2019
עמוד ראשי > חדשות > מקבץ חדשות וספה מהעולם
מקבץ חדשות וספה מהעולם
אמיר קרביץ\איש עם וספה
עלילות הלמברטה הויאטנמית
לאחר "תלונות" שהתקבלו ב"מערכת" אודות הקיפוח של חובבי הלמברטות שבינינו, הוחלט להקדיש את פתיחת מבזק החדשות העולמי, דווקא ללמברטה.
הסיפור שלנו מוביל לבחור ויאטנמי חביב, שהיה הבעלים של למברטה משנת 1949. אם לא די בייחוד של הבעלות על כלי נדיר שכזה, הרי שהבחור שלנו (שאת שמו קשה לי אפילו לעברת זמנית לכתיבה), אסף לא פחות מ-499 חתימות של סלבס למיניהם, שחתמו על הכלי עצמו. מדובר, למי שמתעניין, בשיא גינס מקומי שהופיע במהדורה הויאטנמית.
לאחר שהחזיק בה 20 שנה, החליט ידידנו למכור את הלמברטה כדי לממן הקמה של לא פחות – מוזיאון קולנוע מקומי. הוא פרסם מודעה ואף קיבל הצעה לרכישה מיידית בסך של 90 אלף דולר. הוא החליט למכור את הכלי תמורת 80 אלף דולר לבחור שהבטיח שיעמיד אותה למכירה פומבית למטרות צדקה.
אלא מה, לאחר ששולמו לו רק 30,000 אלף דולר והקטנוע הייחודי נשלח לדרך, הודיע לו הבחור בצד השני של העסקה כי הוא נקלע לקשיים כספיים ולא יוכל להשלים את יתרת 50 אלף הדולרים והלמברטה כלל לא הועמדה למכירה. העסקה הריחה לא טוב גם למשטרה הויאטנמית. אם לא די בכך, אותו חשוד בנוכלות, אף לווה כסף מארגון צדקה כדי לשלם למוכר הלמברטה, אך הכסף כאמור לא הועבר.
ועל זה נאמר: שלא יעבדו עליכם!
 
 
 
מנוע סופר חכם של פיאג'ו
פיאג'ו הודיעה שתצייד את דגמיה ב-2011 במנוע סופר אקולוגי ולטענתה גם סופר חכם. המדובר בדגמים S 150, LX 150, ו-LTV 150. המנוע יזכה למנגנון הזרקת דלק אלקטרוני ולטענת החברה, יחסוך 15 אחוז מצריכת הדלק של הקטנוע.
 
 
הווספה מפתיעה בניו-זילנד
הוספה האיטלקית הצנועה, הצליחה להגיע למקום ה-3 במדד הפופולריות בתערוכת אופנועים קלסיים מיוחדת שנערכה בניו-זילנד. בתערוכה הוצגו 101 דגמים של אופנועים קלסיים שנוצרו ע"י ג'ון בריטן בקרייסצ'רץ'.
האופנועים של בריטן היו למעשה אופנועי מירוץ שנוצרו בשנות ה-80 ואחד מהם גרף את המקום ה-1 בהצבעת משתתפי התערוכה. למקום השני הגיע אופנוע תלת גלגלי ולמקום ה-3 – הפלא ופלא, וספה ורודה של בחור מקומי.