השעה כעת היא 16:32      23.7.2019
עמוד ראשי > חדשות > מקבץ חדשות ווספה מהעולם
מקבץ חדשות ווספה מהעולם
אמיר קרביץ\איש עם וספה
הווספה מוייטנאם הגיעה למוזיאון

במוזיאון המוטורי הלאומי באנגליה, ה-NATIOANL MOTOR MUSEUM החליטו להמשיך לעשות כבוד לווספה ורכשו במכירה פומבית את הווספה ששימשה את כוכבי התוכנית "טופ גיר" בתוכנית הספיישל בוייטנאם. המדובר בווספה VBC SUPER  שנת 1967 והיא שימשה את כוכבי התוכנית שניסו לעמוד באתגר של חציית המדינה האסייתית בתוך ימים תוך רכיבה על הווספה האמיצה וגם על הונדה 50 CC שאף היא נרכשה על ידי המועדון.

בתוכנית, רכשו המגישים את הווספה במטבע מקומי השווה ערך ל-600 ליש"ט. ג'רמי קלרקסון היה זה שבחר בווספה. במוזיאון המוטורי הלאומי, הולכת וגדלה תערוכת הפריטים מהתוכנית "טופ גיר", בעקבות רכישת שני הטוסטוסים שהובאו מוייטנאם. אגב, לא נמסר כמה שילם המוזיאון עבור אותה וספה שנרכשה במאות ליש"ט בלבד.

הירוק הולך ומשתלט

וכחלק מהמגמה הירוקה של העולם, זכתה ציפורה ברמן הקנדית לשאת את הלפיד של משחקי החורף האולימפיים המתקרבים – תוך שהיא רכובה על טוסטוס הדומה להפליא לווספה, המונע באמצעות חשמל. כלומר: בלי רעש, בלי עשן ולדעתי גם, בלי כל הכיף.

לידיעה

ביטוח חובה גם לקלנועית?

ובעוד במדינת ישראל מרקיעים מחירי ביטוח החובה שחקים, יש כלים שאינם מבוטחים, אך מסוכנים לא פחות. באנגליה מצאה את מותה גברת בת 69 לאחר שהתדרדרה לנהר עם הקלנועית האדומה שלה. הגברת האומללה היתה בדרכה לביתה לאחר שערכה קניות, בקלנועית שמהירותה המירבית עומדת על כ-15 קמ"ש.