השעה כעת היא 17:07      23.7.2019
עמוד ראשי > חדשות > הדרבי התל-אביבי הגדול – של הווספות
הדרבי התל-אביבי הגדול – של הווספות
אמיר קרביץ

ללכת עם חולצה של הקבוצה האהודה עליך זה דבר אחד, לעשות קעקוע שלה (לרוב מוסתר מאחורי שרוול של חולצה) זה דבר אחר – אבל להרים הפקה של שיפוץ וספה שכולה מוקדשת לקבוצה שלך, זה כבר דבר ייחודי.מי שהלך עם האהבה שלו הכי רחוק הוא חבר המועדון, חן, המכונה גם "חן הסוס" משום שחוץ מווספה עם סירה בצבעי מכבי ת"א, קבוצתו האהובה, הוא מגדל גם סוסה.


סמל מכבי על הוספה של חן

חן בן ה-31 נשוי לסנדי ואב לנועה, שחקן כדורסל בעברו (עד שפציעות טורדניות אילצו אותו לפרוש), חולה מכבי ת"א וכמובן שהוא "מתגורר" דרך קבע בהיכל נוקיה במשחקי מכבי ת"א. הוא מנוי משנת 2000 וגם במשחקי הפיינל-פור הוא "דופק כרטיס" (בתנאי כמובן שמכבי ת"א מגיעה..)
"אין לי, לאשתי ולבתי או בביתי שום דבר שמזכיר משהו בצבע אדום", טוען חן ועל כן הוא גם הקפיד שהווספה שלו תצבע בדיוק בצבע ממנו הוא לא נפרד: צהוב.אז מכיוון שחן פרש ממשחק פעיל, הוא נותר עם שני ענפים אהובים עליו במיוחד: פוקר (טקסס הולדם) והווספה הצהובה שמייצגת את האהבה שלו לצהובים של מכבי.כאשר חן ביקש מרוי דיין ל"גייר" את הווספה כך שהיא תהיה ראויה לאוהד מכבי ת"א, הוא קיבל הבטחה שאמרה: "הדבר הזה יהיה וואו.." ואכן לפי התמונות, אתם יכולים לשפוט בעצמכם, אפשר לומר וואו.

קישור לפרויקט השיפוץ של חן


אלא שמי שבאמת לא יכול לפרגן מכל הלב (או שהוא יכול?) הם חובבי הווספה מהצד השני של הכביש, בעלי וספות אדומות מתוך אידיאולוגיית הפועל ת"א. לחן יש רק מסר אחד עבור אותם אנשים: "מי שלא קופץ אדום.."

האדומה של אורן להב


אז מי שמוכן לקפוץ בגאווה ולהודות שהוא אדום, הוא חבר המועדון אורן. ויש לו סיבה אמיתית ואידיאולוגית לכך שהווספה היא אדומה – וההסבר, הדי מרתק יש לומר, מצורף:

כידוע לכולם הווספה, כמו החיפושית, היו כלי רכב פשוטים, יעילים וזולים. כמו שהיום יש סיסמא "מחשב לכל ילד" אז הסיסמה היתה "כלי רכב לכל פועל" אותם כלי רכב זולים לקנייה ופשוטים לתחזוקה תמיד זוהו עם מעמד הפועלים. ומעמד הפועלים כמו שכולם יודעים הוא אדום!

מה שאומר שווספה צריכה להיות אדומה לזכר הימים ההם! נמלאתי בבושה ורגשות קשים שראיתי במפגש האחרון חוצפן שצבע את הווספה שלו בצהוב ועוד הצמיד מקדימה סמל של מכבי ת"א ועוד התגאה בכך!

בבוא היום אותו אריסטוקרט ירד מהעץ ויצטרף לכח האדום