השעה כעת היא 16:20      23.7.2019
עמוד ראשי > חדשות > פיסת היסטוריה: הווספה שחצתה את ישראל ב-1974
פיסת היסטוריה: הווספה שחצתה את ישראל ב-1974
אמיר קרביץ\איש עם וספה

למי מאתנו אין חלום פרוע לחצות את מדינת ישראל עם הווספה יקירתו? אבל מי מאתנו שואף גם להרכיב את בת הזוג לכל אורך דרך החתחתים הזו? (לשם כך צריך גם בת זוג שתסכים לטלטול האינסופי הזה לכל אורך כבישי ישראל). עכשיו, מי מאתנו היה מוכן לעשות זאת בשנת 1974?

 

לשאלות האלו יש תשובה אחת: קוראים לבחור הזה גיא הסקל. בשנת 1974, כאשר הוא היה סטודנט באוניברסיטת ת"א, הוא הגשים את החלום הזה. הוא רכש במיטב כספו וספה שחרחרה מודל 1963 ויצא אל הדרך. לטיול הזה, עם חברתו הוא קרא "האמא של כל טיולי הווספה בישראל", וזהו לא שם שאפתני או מתיימר יתר על המידה, זה שם שבהחלט מצדיק את הטיול של מר הסקל. 

גיא ברחוב יורדי הסירה

בסך הכל עשו הסקל והווספה לא פחות מ-2000 ק"מ. הם נסעו מת"א לראש הנקרה, טיפסו עם הווספה האמיצה לפסגת החרמון, ומשם עד אילת (!). בכך הם לא הסתפקו ונתנו לווספה לבקר גם בשארם אל שייח ויותר מכך.

קפה מוחמד בדהב

הדרך חזרה עברה גם בעזה ואז.. לת"א. הטיול הזה כלל גם מכת שמש בטבריה, ביקור אצל הבדואים בנואבה, טיפול שיניים אצל רופא צבאי וסופת חול באבו תור.

בחרמון

המסע מעורר הקנאה הזה מגובה בתמונות, כפי שאתם יכולים לראות. גיא הסקל גר כיום בארה"ב (באינדיאנה) וגם כיום הוא בעלים גאה של וספה  PE200 שנת 79'.

 

We thank you guy for the great story and amazing pictures!

 

כל חבר מועדון שרוצה לחלוק עמנו סיפור של טיול יוצא דופן או כל פרט שלדעתו ראוי לפרסום באתר (ולא רק בפורום) מוזמן ברצון!

גלריית התמונות של גיא: