השעה כעת היא 16:32      23.7.2019
עמוד ראשי > חדשות > מקבץ חדשות וספה מהעולם
מקבץ חדשות וספה מהעולם
אמיר קרביץ\איש עם וספה
הלימוזינה של הווספות:
למי שמאס בסירת הצד ש"גונבת" מהווספה את יתרונות הקטנוע בכל הקשור לחניה וחמיקה מפקקי תנועה, אבל עדיין רוצה לקחת את כל המשפחה – הנה הפתרון. וספה מוארכת... המדובר בווספה עם לא פחות מ-4 מושבים כשהיא מוארכת, משהו כמו ה"לימוזינה" של הווספות.
 
לרוע המזל, לא מדובר בכלי לייצור המוני אלא דגם תצוגה שיוצר בדרום אפריקה. למי שרוצה לראות איך זה נראה קבלו לינק.
 
 
בג'אג' יוצאים מהתמונה:
חברת ייצור האופנועים, בג'אג', שקיבלה את הרישיון של פיאג'ו לייצור וספות בשנת 1961 ולמעשה הביאה את הכלי למזרח הרחוק, הודיעה שהיא מפסיקה לייצר טוסטוסים. בשנות ה-70, הזיכיון של בג'אג' לייצור וספות תם, והיא החלה לייצר טוסטוסים משלה. בשבוע שעבר הודיעה החברה כי לראשונה מאז שנות ה-60 היא מפסיקה עם ייצור הכלים הקטנים ותתמקד בייצור אופנועים כבדים יותר. לבג'אג' יש בעלות חלקית על חברת . KTM
 
הבעלים של החברה, מנגד, השאיר פתח לחזרה עתידית לייצור טוסטוסים כשאמר: "יש לנו רעיונות איך להחזיר את הקסם של ייצור הטוסטוס".
 
איטלקים יורדים מווספה?
נציגי עיריית בולוניה, כן איטלקים אמיתיים, עשו דבר כפירה והשתתפו בכנס של 80 ראשי עיריות מרחבי העולם. הכנס נערך בקופנהגן בצל הוועידה העולמית הירוקה, שנגמרה בכלום ושום דבר וגם הוא היה בנושא, כמובן, איכות הסביבה. אנשי בולוניה הובאו כדוגמא לאלו שהצליחו לשכנע את האיטלקים לוותר על הפיאט שלהם וגם על הווספה(!!) לטובת אופניים...
 
מי שעוד צריך להתחיל לחשוש מתקנות אנטי וספאיות הם תושבי רומא שכן העיר הכריזה כי היא תשתתף במכרז לאירוח אולימפיאדת 2020 וכי העיר תהפוך ירוקה לחלוטין.