השעה כעת היא 16:28      23.7.2019
עמוד ראשי > חדשות > סיקור Shed Weekender5
סיקור Shed Weekender5
אורן להב

הכל התחיל בזמן שהתחלתי לשפר את הווספה שלי. המידע בארץ לגבי שיפורים של ווספה כגון:שיפורי מנוע,קרבורטור,מתלים וכו' שואף לאפס.

הייתי חייב לחפש מידע ועזרה מעבר לים. בשנת 2006 נסעתי לטיול בפריז ולונדון ושילבתי מפגש שבועי של מועדון מקומי בבר באנגליה.גיליתי עולם ומלואו!

אנשים שאוהבים את תחום הווספות והלמברטות בכל ליבם, רוכבים במדינה שבה מזג האוויר נע בין סוער גשום וקר לבין גשום וקריר. קהילת קטנועים חיה ובועטת עם סצנת קטנועים ענפה.

דאגתי להיות בקשר מתמיד עם מועדון אנגלי שנקרא SBW SC -SCOOTER BOY WORLD SCOOTER CLUB מהעיר  NORTH HAPTON  הממוקמת בערך 150 קילומטר מלונדון.

שמרתי על קשר עם מספר חברי מועדון במסנג'ר על בסיס קבוע. קיבלתי המון עזרה בשיפורי הווספה שלי ובפתרון בעיות.

שמעתי סיפורים רבים על סצנת הקטנועים ואירועי הראלי השונים שמתקיימים בכל המדינה.הוזמנתי לא מעט פעמים להצטרף לאחד האירועים אך מאחר ולא הכרתי מישהו משם באמת חששתי ליסוע.
בסופו של דבר החלטתי שאני עושה את זה. קבעתי להגיע לאירוע מקומי של המועדון הנ''ל. הכל כבר היה מתוכנן וחודשיים לפני האירוע הודיעו לי שהאירוע בוטל עקב בעיות וויכוחים פנימיים במועדון(פוליטיקה...)

די התאכזבתי אבל הוצע לי להצטרף לאירוע אחר בשם Shed Weekender

החברים מלונדון סיפרו שזה אחד הארועים המהנים ביותר. הייתה לי התלבטות קשה בין הראלי הזה לראלי נוסף שנקרא Isle of Whight   שהוא הראלי הגדול ביותר בבריטניה שאליו מגיעים בין 8000-20000 ווספות,למברטות וקטנועים אחרים.הבעיה הייתה שלראלי הזה צריך לרכב 250 ק''מ בכל כיוון ואז לעלות על מעבורת עם הווספה שמובילה לאי Isle=אי .

היתה לי כבר ווספה מוכנה שהיו מוכנים להשאיל לי עבור הנסיעה אך עקב סירוב של חברות הביטוח לבטח אזרח שאינו אזרח בריטניה או האיחוד האירופאי נאלצתי לרדת מהעניין.
לבסוף החלטתי להצטרף ל Shed Weekender .

כשנחתתי בשדה התעופה לוטון שבפאתי לונדון נאספתי ע''י אחד מחברי המועדון ישירות מהשדה.נסענו מהשדה לביתו של חבר מועדון נוסף.ידעתי שהגענו למקום כי ראיתי את אוסף הקטנועים מחוץ לבית.

הלמברטה הכחולה עונה לשם WILD THING   והיא בעצם מורכבת מווספה ומלמברטה ביחד.השלדה והמכלולים-למברטה.המנוע-ווספה PX200 מה שנותן את הטוב משני העולמות,יציבות וחוזק השלדה של הלמברטה עם המנוע העדיף של הווספה.

לאחר מכן נכנסנו לתוך הבית וקיבלנו סיקור על הכלים הנוספים שנמצאים בשלב זה או אחר של השיפוץ.

לאחר מכן המשכנו לביתו של מארק,המארח שלי והמקום שבו העברתי את הליילה הראשון לפני היציאה לראלי.מארק בחור גדול ומקועקע(כמו כולם שם בערך) ופשוט אובססיבי לווספות.בניגוד ל OLLY  (הבעלים של הווספות והלמברטות מהתמונות הקודמות) מארק הוא איש של ווספות.

כשהגעתי למארק נאמר לי שאנחנו מחכים לעוד אורחים שמגיעים מוינה שבאוסטריה,ובדיוק כמוני יעבירו אצלו את הליילה ויצטרפו אלינו לראלי למחרת.בנתיים קיבלתי סיור בבית והסברים על הכלים השונים שבבעלותו.

ווספת הפרוייקט של מארק שזכתה בין היתר בפרס עיצוב בראלי של 2007

האורחים הגיעו,שני חברים אנגלים ובחור ובחורה מאוסטריה(שלאחר מכן התברר שאינם זוג והוא הפריע לי בכוונה לכבוש את ליבה של הבחורה ;) )

ואז כמובן מתחילים לשתות,כרגיל...

מאוחר יותר התברר לי שהזוג האנגלי היו תקליטנים באירוע ואני דאגתי להשאיר מזכרת...

מכינים את הווספות ומעמיסים את רכב הליווי עם כל הציוד,האוהלים וכמובן הבירות!

אני כמובן בחולצת המועדון הייצוגית.

למקום האירוע הגענו מוקדם,באזור השעה 12 בצהריים.לנגד עיני נגלתה מדשאה גדולה מגודרת,אוהל אירועים ענק שבו היו הבמה של ההופעות החיות והבר.שהגענו המקום היה פשוט מדשאה גדולה וריקה.איתנו היו אולי עוד 20 איש בערך שהקימו את האוהלים שלהם.כל זה לא הכין אותי לצפוי לקרות בשעות הקרובות.לאט לאט המקום התחיל להתמלא בווספות ולמברטות מכל הסוגים,עמוסים בציוד מלא של שקי שינה,אוהלים וציוד קמפינג (להם לא היה את הפינוק של רכב הליווי שלנו שסחב עבורנו את הציוד...)

לקראת השעה 5 בערב המקום כבר היה די מפוצץ ואנשים המשיכו להגיע ולהגיע לקראת ערב.אני הייתי כמו מטורף,מתרוצץ לכל עבר וכל פעם נדהם מחדש מהווספות והלמברטות בשלל ואריציות.
הבירות זרמו כמו מים והשמחה היתה רבה.

הגשם כמובן לא איחר לבוא (אנגליה אחרי הכל) אך לא הצליח להעיב על האווירה הקסומה.גיליתי תרבות דו גלגלית מדהימה ואנשים מדהימים ועכשיו ניתן לתמונות לדבר-

הווספה המדהימה של מארק שוב-

לכל מועדון יש גזיבו משלו עם דגל המועדון,ונתחיל במועדון המארח שלי מועדון ''צעיר'' יחסית שהוקם ב1997

מסיבת הקצף-

בכל שלושת הימים המופלאים האלו החיוך לא ירק לי מהפנים(ואני לא צריך להסביר למה)

לעמוד בקצב האלכוהול האנגלי היה קשה אבל לא ביישתי את מדינתנו אחרי הכל.
אני מקווה לחסוך כסף ולהצליח להסדיר את עניין הביטוח של הווספה באנגליה ובתקווה להצטרף IOW  הראלי הגדול ביותר שמושך כמעט את כל המועדונים האנגלים אליו והוא הראלי המרשים ביותר.

עד אז תתענגו לכם על התמונות!

חברי המועדון הותיקים ביותר!

זהו טרנד נוסף שאומר תזניח את הווספה שלך לרמה של פשע נגד עולם הקטנועים ותראה לעולם שהיא עדיין נוסעת! את כבל הגז ניתן לראות עובר מבחוץ...

הייתי חייב לטעום איזה משקה שהם מכינים בעצמם...

זאת כמות הבירות ששותים 3 אנגלים בכמה שעות...הקבצנים של ישראל היו יכולים לבנות פה וילה רק מכספי הפקדון של הפחיות... ;)

עם חברי המועדון המארח

פרסומת של אחד המועדונים.בתרגום חופשי- ''המלפפון המשוגע-מועדון קטנועים''