השעה כעת היא 16:20      23.7.2019
עמוד ראשי > חדשות > יצחק מאיטק ז"ל, חבר מועדון הווספות המיתולוגי 1916-1/5/2008
יצחק מאיטק ז"ל, חבר מועדון הווספות המיתולוגי 1916-1/5/2008
אורן רזניק

יצחק עלה מפולין ארצה במהלך מלחמת השחרור וקבע את ביתו בישוב תל-חנן (לימים נשר) ובהמשך לקריית חיים.

כמכונאי רכב בהכשרתו, פתח מוסך בקריית מוצקין שהתמחה במנועי שתי פעימות כדי  לתת מענה לתושבי הסביבה בעלי ווספות. המוסך נפתח באמצע שנות החמישים.

בשל הצורך לספק חלפים לווספות, יצא מידי שבוע רכוב על הווספה ליבואן עופר-אבניר בתל אביב וחזר עם הווספה עמוסה בחלפים.

על פי אריה,בנו, הקפיד יצחק לבקר אחת לחודש בחמי טבריה שלמרגלות הכנרת- על הווספה כמובן. כחבר במועדון המיתולוגי, נהג יצחק להצטרף לטיולי ווספות שאורגנו לכל רחבי הארץ:החל מטיול לצפת וכלה בטיול בן יומיים לאילת.

 

כחובב ווספות, הקפיד להיות בקשר עם חובבי ווספות ומועדונים ברחבי העולם ואף נהג להחליף עימם סמלי מועדון ,עדות לכך הוא אוסף סמלי המועדון מרחבי העולם, חוזרי מועדון שונים והתכתבויות עם בעלי ווספות ששמר יצחק.

בעקבות מחלה בגיל 65 נאלץ לסגור את מוסך הווספות, אך האהבה לווספות לא הסתיימה והוא המשיך לטפל בהן בביתו. כשבנו אריה רכש את הווספה הראשונה שלו, יצחק שהיה כבר מעל גיל 70 לא היסס לרגע, הניע את הווספה ויצא לסיבוב להפתעתו של אריה...

מיותר לציין כי את כל הטיפולים בווספות שהיו בבעלותו, ביצע אריה בבית אביו כשזה נותן לו הדרכה צמודה ועזרה.

יצחק נפטר בהיותו בן 92 ב 1/5/08 ורצה הגורל שביום השנה לפטירתו התקיים ארוע ה"ווספה-מאניה" בת"א. עבור אריה ומשפחתו  יום זה היווה סמל, ולאחר האזכרה שנערכה בקריית חיים אריה וילדיו עשו דרכם לתל אביב לקחת חלק במפגש הווספות כדי לסגור מעגל לזכרו של האבא והסב האהוב שאהב ווספות אשר היו בשבילו דרך חיים.

תצלומים נוספים ניתן לראות בגלריית "מועדון ווספה ישראל- מתצלומיו של יצחק מאיטק ז"ל" .

תודה רבה לאריה מאיטק ובתו בת-חן על המידע הרב והתמונות.